0
0,00 zł

Pranie pokrowca

W najbardziej intymnych przestrzeniach naszego domu, do jakich zalicza się sypialnia, chcemy czuć się komfortowo przez cały czas. Przywiązujemy wagę nie tylko do wyjątkowej aranżacji wnętrza, ale dbamy również o utrzymanie go w czystości, nie zapominając przy tym o najmniejszych detalach, takich jak pokrowiec na materac, który jako część wierzchnia jest najbardziej narażony na zabrudzenia.

Wietrzenie pokrowca to świetny sposób na jego odświeżenie, ale co jakiś czas, trzeba go również wyprać. Najwłaściwszą praktyką przy czyszczeniu pokrowca na materac będzie stosowanie się do zaleceń podanych przez producenta, dzięki czemu nie narazimy pokrowca na skurczenie, przetarcia, zmiany odcienia. Jeśli wytycznych brak – zaufajmy swojemu doświadczeniu – pierzmy pokrowiec w niskiej temperaturze, ok. 40 st., w specjalnym ochronnym woreczku. Nie łączmy go z innymi tkaninami, w ten sposób nie dopuścimy do ewentualnej zmiany barw pokrowca. Suszmy go w pozycji pionowej.

Delikatne traktowanie sprawi, że pokrowiec na materac będzie nam służył przez długie lata, jako idealny kompan snu, a zarazem pozwoli wystarczająco skutecznie zadbać o jego czystość i świeżość.

Sekcje: Porady

Podobne artykuły: