21. Materace na wymiar dopasowane do Twoich indywidualnych potrzeb!

producent-materacy

Materace na wymiar to produkty dość często poszukiwane. Dlaczego? Czasami podczas decyzji o zakupie materaca okazuje się, że musi mieć on nietypowy rozmiar. Dzieje się tak przede wszystkim w dwóch przypadkach. Pierwszym z nich jest ograniczona ilość miejsca w sypialni. Kolejnym – wysoki wzrost osoby, która chciałaby nabyć materac. Łóżko to nie tylko funkcjonalny mebel, ale również ozdoba każdej sypialni. Z tego powodu zdarza nam się decydować na zakup łóżka, które zdobyło nasze serce… nawet jeśli zdajemy sobie sprawę z tego, że będziemy musieli szukać do niego materaca w wymiarze innym niż standardowy.

Wyzwanie: mierzymy ramę łóżka!

Posiadasz łóżko o niestandardowym rozmiarze (czyli innym niż 80-, 90-, 100-, 120-, 140-, 160-, 180-, 200×200)? W takim razie zapewne zastanawiasz się, jak dobrać do niego odpowiedni rozmiar materaca. Poznaj 3 kroki, dzięki którym dobierzesz do swojego łóżka idealny materac!

  1. Zmierz szerokość i długość wewnętrznego rozmiaru ramy łóżka (Uwaga! Mierzyć należy wyłącznie odległości od wewnętrznych ścian łóżka!). Ten rozmiar określa się mianem „światła ramy łóżka”.
  2. Zmierz wysokość ścian bocznych, znajdujących się nad stelażem. Nie masz jeszcze stelaża? W takiej sytuacji zmierz wysokość ściany znajdującej się nad listwą.
  3. W przypadku zaokrąglonych rogów łóżka zmierz promień zaokrąglenia. Najprościej: odrysuj promień na papierze, a następnie zmierz go przy użyciu cyrkla i miarki.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Pomiarów dokonasz najskuteczniej przy użyciu rozwijanej miarki (tzw. nierozciągliwej). Elastyczne i materiałowe miarki krawieckie mogą przyczynić się do błędu w obliczeniach wymiaru Twojego łóżka, a tym samym zamówienia niewłaściwego formatu materaca.

Odpowiednio dopasowany materac będzie swobodnie spoczywał na stelażu łóżka – bez prześwitów lub nieestetycznego ścisku, który z czasem wpłynie na kondycję materacowego wkładu.

Dla kogo materac na wymiar?

Liczba klientów poszukujących materacy w wymiarach niestandardowych jest o wiele wyższa niż mogłoby się to na pierwszy rzut oka wydawać. Na zakup „niestandardowego” materaca najczęściej decydują się osoby, które posiadają niewielkie sypialnie, uniemożliwiające ustawienie w nich standardowego łóżka (głównie dotyczy to jego szerokości). Kolejną grupę zainteresowanych zakupem materaca o nietypowym wymiarze stanowią klienci projektujący sypialnię, w której wszystkie meble powstają na zamówienie – w takiej sytuacji często okazuje się, że aby przestrzeń została zagospodarowana zgodnie z planem, konieczne jest zamówienie łóżka (i materaca) – także w rozmiarach niestandardowych. Materac „na wymiar” zamawiają również wysokie osoby, które potrzebują podłoża o wysokości wyższej niż 200 cm. Standardowo długość materaca wynosi właśnie 200 cm, co oznacza, że będzie ona odpowiadać osobom o maksymalnym wzroście 180 cm. W przypadku osób wyższych, materac na zamówienie to najlepsze rozwiązanie – umożliwi im prawidłowe podparcie całej sylwetki na powierzchni materaca.

Gdzie kupię materac na wymiar?

Coraz częściej producenci decydują się na niestandardowe rozmiary łóżek, co przekłada się na konieczność znalezienia materaca tego samego formatu. Marka Sembella wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów. U nas znajdziesz wygodny, komfortowy materac, który doskonale sprosta wszystkim Twoim oczekiwaniom.

Modele materacy na wymiar dostępne w sklepie Sembella

W ofercie sklepu Sembella znajdziesz wiele modeli, które ze względu na swoją specyfikację posiadają możliwość wykonania ich również w wymiarach innych niż te, które zostały uwzględnione na karcie danego produktu. Sprawdź, jakie modele materacy możesz zamówić u nas w rozmiarze niestandardowym i zaprojektuj sypialnię swoich marzeń!

Materace sprężynowe na wymiar:

Materace piankowe na wymiar:

Materace Sembella w rozmiarze niestandardowym produkowane są według kilku prostych zasad. Po pierwsze minimalna szerokość zamawianego materaca powinna wynosić 80 cm, a maksymalna szerokość 200 cm. W przypadku długości minimalny wymiar to 180 cm, a maksymalny – 220 cm. Wszystkie nietypowe długości i szerokości wykonywane są skokowo co 10 cm.

Niezależnie od tego czy zdecydujesz się na materac piankowy czy sprężynowy, każdy z nich pochwalić się może doskonałym systemem cyrkulacyjnym, wysoką odpornością na zużycie, zoptymalizowanym stopniem twardości, najwyższą jakością wykonania oraz długim czasem gwarancji producenta na wkład materaca. Materace Sembella zapewnią Ci zdrowy, regenerujący sen!

Szukasz materaca na wymiar? Skontaktuj się z nami za pomocą livechata lub telefonicznie/mailowo. Nasi wyspecjalizowani doradcy pomogą Ci wybrać model materaca najlepiej odpowiadający Twoim potrzebom. Wszystkie materace Sembella, to produkty wykonane z solidnych i trwałych materiałów. Przygotujemy dla Ciebie bezpłatną wycenę materaca w wymiarach niestandardowych. Z przyjemnością zmierzymy się z każdym nietypowym zleceniem!

`;