9. Sprężynowy, kieszeniowy, lateksowy…?

jaki materac wybrac

Sen jest nieodłącznym elementem naszego życia. Zapewnia nam odpoczynek, wpływa na nasze zdrowie. Aby po przespanej nocy cieszyć się energią i dobrym samopoczuciem zadbajmy o pełen komfort snu, wybierając odpowiedni materac. Kierujmy się przy tym naszymi potrzebami – podczas zakupu materaca sprawdźmy czy odpowiada nam pod każdym względem. Kładąc się na nim ocenimy rzeczywiste odczucie wygody, dotykając go – plastyczność i tkaninę, z jakiej jest wykonany pokrowiec lub sam materac.

Najważniejsza jest jednak zawartość skryta wewnątrz – wsad materaca i jego konstrukcja. Wyboru możemy dokonywać pomiędzy materacami piankowymi, lateksowymi i sprężynowymi, które w obecnie konstruowanych modelach utrzymują porównywalną jakość i funkcjonalność, choć wyróżniają się określonymi cechami i przeznaczeniem. Co ważne – decyzję podejmujmy z perspektywy pozycji, w jakiej na ogół śpimy, dzięki temu zapewnimy sobie dogodne warunki do idealnego relaksu.

Materace z pianki wysokoelastycznej zapewniają idealne dopasowanie do ciała, a tym samym jego równomierne podparcie osobom lubiącym zmieniać pozycję snu. Dobrze dobrany model pozwala z łatwością się obracać, jednocześnie nie tworząc efektu zapadania się.

Materace lateksowe i sprężynowe kieszeniowe będą dobrym wyborem dla osób, które śpią na boku lub plecach, ponieważ ten rodzaj materacy pozwala zachować prawidłowy układ ciała pod naciskiem ciężaru strefowego. Poszukując idealnego materaca możemy zwrócić uwagę także na dodatkowe atuty – pokrowiec z powłoką antybakteryjną i antyalergiczną, przeznaczony do prania, dzięki czemu utrzymanie higieny i czystości przez cały czas użytkowania będzie niezwykle proste. Zaletą jest także oddychająca tkanina, z wkładem wentylującym, który odprowadzając wilgoć dba o przewiewność i świeżość podczas użytkowania.

Choć bywa czasochłonny, wybór materaca może być naprawdę prosty – wystarczy kierować się kilkoma wskazówkami, o jakich mówi nasze ciało.

 

`;