jak dobrze wybrać materac do spania?

Śpij dobrze! Jak dobrze wybrać materac?

Budzisz się obolały i niewyspany? Powód: źle dobrany materac. Oto kilka porad, które pomogą wybrać Ci ten najlepszy. Pozwolą nam one dokonać trafnego wyboru podczas zakupów, a tym samym poprawić jakość snu i wypoczynku.

W jakiej pozycji śpisz?

Jeżeli leżąc na wybranym materacu przez około 5 minut w ulubionej pozycji snu, poczujesz odprężenie i rozluźnienie mięśni całego ciała, to znaczy, że materac jest odpowiedni.

Osobom śpiącym „na wznak” polecamy większość materacy Sembella, zwłaszcza piankowe. Przy pozycji snu „na boku” – głównie materace kieszeniowe, ponieważ najlepiej dopasowują się do krzywizny ciała. Polecane materace: Smart Natura, Smart Elasto czy Amber Dream®.

Osoby, które w czasie snu często zmieniają pozycję powinny skorzystać z oferty nowej kolekcji hybrydowych materacy: ComFEEL® START, ComFEEL® SPEED. Ich głównym atutem jest wykorzystanie 3 rodzajów pianki Bultex®, dzięki czemu materace natychmiast dopasowują się do każdej pozycji ciała.

Ile ważysz i jakiego jesteś wzrostu?

Osoby o masie ciała do 80 kg powinny wybierać materac o stopniu twardości H2. Ważącym od 80 do 100 kg zaleca się stopień twardości H3, a powyżej 100 kg – H4. Jeśli materac użytkowany jest przez dwie, różniące się znacznie wagą osoby, rozwiązaniem może być użycie dwóch mniejszych, dobranych indywidualnie materacy lub zakupu tego samego modelu materaca, ale wykonanego w dwóch różnych twardościach wkładu (Dual Sleep). Szeroki będzie bardziej miękki niż dwa wąskie o takiej samej konstrukcji. Jego trwałość będzie mniejsza niż dwóch pojedynczych materacy.

Czy jesteś alergikiem?

Alergikom zaleca się materace, które mają pokrowce zdejmowane do prania oraz wykonane są z nowoczesnych dzianin przepuszczających powietrze i odprowadzających wilgoć. Na przykład pokrowiec, który zawiera włókna prawdziwego srebra wykazuje działanie antybakteryjne i antystatyczne. W ofercie Sembella wszystkie materace mają pokrowiec z wszytym zamkiem umożliwiającym rozpinanie go na 2 części i zdejmowanie go do prania.

Wolisz spać na miękkim czy twardym podłożu?

To sprawa indywidualna. Wybierając materac Sembella, który najlepiej spełni Twoje oczekiwania, warto go wypróbować, kładąc się na nim (na co najmniej 5 minut). Na dobrze dobranym materacu, gdy leżysz na wznak, kręgosłup przyjmie kształt lekko wygiętej litery S, a na boku powinien mieć linię zbliżoną do prostej. Inny sposób sprawdzenia materaca – połóż się na wznak i poproś kogoś o wsunięcie dłoni pomiędzy materac i plecy w części lędźwiowej. Gdy jest za dużo miejsca, materac jest za twardy. Jeśli o to trudno – jest za miękki. Lekki opór wskazuje na dobrze dobrany materac.

`;