0
0,00 zł

O nas

Sembella to firma z materacami z prawie trzydziestoletnim doświadczeniem.
Nasz priorytet?
Twój zdrowy sen i najwyższa jakość komfortu!

Sembella – kim jesteśmy?

Sembella to jeden z czołowych producentów materacy i łóżek kontynentalnych w Polsce. Każdego dnia podążamy za krajowymi i światowymi trendami, jak również rokrocznie wprowadzamy własne, innowacyjne projekty.

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że sen na komfortowym materacu dopasowanym do Twoich indywidualnych potrzeb zagwarantuje Ci zdrowy i udany wypoczynek. Na obszernej liście asortymentu naszej firmy znajdziesz nie tylko dziesiątki  materacy, ale również łóżka kontynentalne, stelaże, poduszki, toppery i ochraniacze, umożliwiające Ci kompleksowe wyposażenie sypialni.

Powierzchnia produkcyjna i biurowa firmy liczy aż 27 tys. m2, gdzie każdego dnia powstają nowe łóżka i materace. Sembella to także ludzie – nasz team składa się z ponad 400 pracowników.

Od początku istnienia firmy sprzedaliśmy miliony materacy.  Nasze stacjonarne salony partnerskie rozlokowane są w całej Polsce – znajdziesz nas w ponad 350 punktach!

 

Filozofia i misja

Naszym celem jest zapewnienie Ci zdrowego i komfortowego snu.

Każdej nocy. Bez wyjątku.

Jako wiodący dostawca w branży materacy w Polsce, Sembella nieprzerwanie dostarcza nowe rozwiązania, prezentując coraz bogatszą ofertę, umożliwiającą Ci wybór produktu dostosowanego do Twoich indywidualnych potrzeb. Połączenie innowacji, doświadczenia i najnowszych technologii pozwala na stworzenie produktów spełniających najwyższe standardy komfortu.

I takie właśnie są materace Sembella!

 

Troszczymy się o Twój zdrowy sen

Świadomość w zakresie zdrowego stylu życia wzrasta. Niemal na każdym kroku zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważny jest zdrowy sen oraz jak wiele dobroczynnych korzyści przynosi dla naszego organizmu. 

Materace Sembella z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Dlaczego? Ponieważ powstają wyłącznie z najlepszych, przebadanych materiałów, zapewniających odpowiedni komfort, zdrowy sen, wypoczynek i maksymalne odprężenie. Dziękujemy za Wasze zaufanie!

Sembella to znana na polskim i zagranicznym rynku marka, posiadająca w swojej ofercie wyposażenie sypialni, cechujące się wysoką jakością zastosowanych materiałów oraz korzystną ceną przekładającą się na 100% Twojego zadowolenia.

 

Sembella – jest o nas głośno!

W ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat naszą pasję do komfortu docenili wybitni eksperci z zakresu designu, marketingu, a także wystawiennictwa targowego. Potwierdzają to licznie zdobyte narody, m.in.: Diament Meblarstwa 2021, Diament Meblarstwa 2020.

 

Nasza misja

Jesteśmy dla Was! Opieramy się nie tylko na własnych badaniach, ale również Waszych opiniach! Podczas licznych eventów i spotkań, które organizujemy, gromadzimy bezcenne opinie właśnie od Was – naszych klientów. Widzieliśmy się między innymi na Roadshow (np. w Kołobrzegu), czy Dniach Porad (np. w Łodzi, Opolu, Katowicach, Rybniku czy Lublinie). Każde spotkanie stanowi dla nas bezcenną dawkę wiedzy, pozwalającą na nieprzerwane udoskonalanie naszych produktów.

 

Najlepsze materace Sembella

Materace Sembella dostępne są nie tylko w standardowych rozmiarach, tj. od 80x200 cm, w ofercie znajdują się też inne wymiary, aż po 200x200 cm. Istnieje również możliwość zamówienia materaca na wymiar. Większość wkładów materacy objęta jest 5-, a nawet 10-letnią gwarancją producenta. W razie jakichkolwiek wątpliwości doradzimy Ci w kwestii doboru materaca. Nasi wykwalifikowani pracownicy z wieloletnim doświadczeniem odpowiedzą na każde Twoje pytanie.

W naszej ofercie znajdziesz materace sprężynowe, piankowe, lateksowe, a także hybrydowe (łączące w sobie zalety materacy sprężynowych i pianki wysokoelastycznej).

Postaw na firmę z materiałami najwyższej jakości,
aby cieszyć się wymarzonym komfortem snu!

 

To dopiero historia!

Aby w pełni, skrupulatnie opisać historię naszej firmy, musimy mocno cofnąć się w czasie! Historia Recticela - naszej firmy-matki, sięga aż trzy wieki wstecz (a dokładnie 1778 roku), kiedy to Jan-Frans Cooppal założył w Wetteren... fabrykę prochu. Jej szczególny rozkwit odnotowano w latach 1787-1791 za sprawą przygotowań do zbliżającej się wojny z Francją, jednak w 1796 roku wskutek powtarzających się najazdów wojsk francuskich doszło do jej zamknięcia. Ponowne otworzenie fabryki datuje się na rok 1815 (czego dokonał Pieter-Frans Cooppal). Kolejne lata zaowocowały ekspansją biznesu - firma zaczęła zdobywać międzynarodową sławę. Pod koniec XIX wieku część produkcji została przeniesiona donowego zakładu w Kaulille w Belgii. Interesujące nas pod względem branżowym dzieje marki rozpoczynają się w 1952 roku, kiedy to Królewskie Fabryki Prochu Wetteren zakupiły od firmy Bayer licencję naprodukcję i sprzedaż pianki poliuretanowej (PU). Udoskonalenie procesów technologicznych umożliwiło opracowanie pianki polieterowej, która swoje zastosowanie znalazła w przemyśle meblarskim, a następnie sztywnej pianki poliuretanowej, wykorzystywanej do ociepleń - początkowo w blokach, później na laminatorze.

Początki Recticela
Lata 70. i 80. to czas tworzenia się wielu spółek, dezinwestycji i przegrupowywania sił – ostatecznie firma Recticel nadała nowy kierunek wszystkim działaniom spółki, przemianowanej później na Gechem, zastąpionej ostatecznie w 1992 roku nazwą Recticel. Grupa Recticel rozszerzając swoją działalność, skoncentrowała się na czterech liniach biznesowych: pianek elastycznych, pościeli, izolacji i motoryzacji. W 2010 roku Olivier Chapelle został nowym dyrektorem generalnym Recticel.
Sembella w Polsce
Recticel Bedding rozpoczął budowę zakładów produkcyjnych w Europie (m.in.: Beka, Schlaraffia, Swissflex, Superba itp.). Pod koniec lat 90. jeden z nich, sygnowany marką Sembella, stanął także w Polsce (a dokładnie w Łodzi). W procesie dynamicznego rozwoju naszej firmy kluczową rolę odegrali dyrektorzy: Adam Krześlak (pracujący w latach: 1998- 2022) i Andrzej Chodacki (związany z marką Sembella od grudnia 1998, obecnie General Manager Sembella, Board Member Aquinos Bedding Poland). To pod ich skrzydłami Sembella przeszła znaczne uproszczenia swojej struktury, organizacji i procesów, zwiększając obroty i efektywność operacyjną, stając się przy tym marką rozpoznawalną w Polsce i za granicami naszego kraju.

Nowe nadchodzi

31 marca 2022 roku linia biznesowa Bedding, licząca dziewięć europejskich zakładów produkcyjnych została przekazana portugalskiej Grupie Aquinos. W komunikacie prasowym Recticel czytamy: „Wierzymy, że Grupa Aquinos będzie doskonałym miejscem dla naszego biznesu pościelowego. Jest prawdziwie oddanym graczem na europejskich rynkach pościeli i mebli, dysponującym dużymi możliwościami komercyjnymi i przemysłowymi, pozwalającymi wykorzystać potencjał naszych marek pościelowych, technologii, lokalizacji i zespołów. Oferuje wysoką komplementarność pod względem oferty produktowej (...), co doprowadzi do znacznych możliwości dla biznesu i dla naszych pracowników”.

Aquinos Bedding w Polsce - nowe cele, nowe wyzwania
2022 to szczególny rok dla marki Sembella - znalazła się pod skrzydłami nowej spółki - Aquinos Bedding Poland. Jej główną siedzibą pozostała Łódź. Firma Aquinos została założona w 1985 roku w Sinde przez trzech braci: Jorga, Antónia i Carlosa
Aquino. Trwające przez kolejne lata liczne inwestycje umożliwiły firmie osiągnięcie mocy produkcyjnych, zapewniających jej działanie w rodzimym kraju, jak i za granicą. W 2002 roku Aquinos przejął firmę materacową Climax, integrując w ten sposób 35 lat know-how w sztuce produkcji materacy.
Aquinos sukcesywnie inwestuje w nowe zakłady, najnowocześniejszy sprzęt, a także szkoli i inspiruje kadry zespołów badawczych do rozwoju i projektowania nowych produktów, nie zapominając przy tym o ochronie środowiska. Wyzwaniem Aquinos jest utrzymanie się w czołówce w świecie mebli tapicerowanych, stawiając mocno na jakość, wzornictwo, technologię i innowacje technologiczne oraz obsługę klienta – co konsekwentnie realizuje.

 

Aquinos jest jednym z największych producentów tapicerki meblowej i materacy w Europie, zatrudniającym ponad 3 300 pracowników i posiadającym zakłady produkcyjne w Portugalii, Francji, a teraz również w Polsce.

 

Nasze wartości

Zgodnie z kodeksem Auinos Bedding Polska wyznajemy 5 podstawowych wartości:

  1. INNOWACYJNOŚĆ - ciągłe poszukiwanie ulepszeń lub kreacji nowych procesów, produktów i usług promujących zrównoważony rozwój biznesu.
  2. JAKOŚĆ - poszukiwanie doskonałości w ofercie produktów i zakresie oferowanych usług.
  3. DUCH GRUPOWY I ZJEDNOCZENIE - przekonanie, że nie wystarczy sama grupa ludzi, ale również wspólny, jasno wyklarowany cel, w którym wszyscy pracownicy działają, aby go osiągnąć.
  4. ETYKA – nasz drogowskaz, którym kierujemy się w codziennej pracy.
  5. UCZCIWOŚĆ – zgodny z prawem i pełen szacunku sposób działania, niezależnie od zajmowanego stanowiska.

 

Źródło:
1. https://www.recticel.com/full-history (historia marki Recticel)
2. https://www.aquinosgroup.com/timeline (historia marki Aquinos)
3. https://www.aquinosgroup.com/aquinosbedding404
4. http://files.newscenter.webdisclosure.com/1062253/20220331_Closing_divestment_Bedding_final.pdf
5. https://www.recticel.com/recticel-signs-agreement-aquinos-group-divestment-bedding-business-line.html
6. https://newsnreleases.com/2021/11/18/recticel-to-sell-its-bedding-business-to-aquinos-for-eur-122-4mn/
7. https://haustexmagazin.de/willkommen-seriennummer-102348.htm8. https://www.haustexmagazin.de/willkommen-seriennummer-103915.htm
9. https://www.linkedin.com/posts/victor-anceriz-508947127_team-wish-you-all-the-success-at-poznan-activity-7033813862621548544-YW-D?trk=public_profile_like_view - zdjęcie stoiska targowego Auinos/Sembella