0
0,00 zł

Jaki materac wybrać dla niemowlaka, a jaki dla kilkuletniego dziecka?

Kładąc naszego maluszka do łóżeczka, chcemy zapewnić mu poczucie bezpieczeństwa, spokój i komfort. Wiemy, że dobry sen wpływa na jego zdrowie. Dlatego niezwykle ważne jest, aby zadbać o wybór odpowiedniego materaca, na którym przesypia on większość czasu.

 

Przede wszystkim: komfort dla pleców!


Poszukując właściwego materaca dla dziecka, kierować się należy odpowiednim stopniem twardości. Zbyt twardy lub za miękki materac mogą źle wpłynąć na prawidłowy rozwój kręgosłupa maleństwa, które każdego dnia w łóżeczku spędza prawie 2/3 doby.

 

 

Jaką twardość materaca wybrać?


Przygotowanie dla dziecka właściwego miejsca do snu, a więc dostosowanego do dużych, jak na małą osobę, potrzeb zapewni maluchowi właściwy rozwój i prawidłowe ułożenie kręgosłupa każdego dnia i nocy. W tym celu wybierzmy materac elastyczny, o wyważonej twardości, dopasowujący się do ciała i pozycji przyjętej przez naszą pociechę podczas snu.

 

 

Wybierz odpowiedni wkład materaca


Marka Sembella oferuje materac dla dzieci, który przede wszystkim dopasowuje się do ciała, idealnie profilując kręgosłup. Materac Piano z wysokoelastycznej, oddychającej pianki BULTEX® o własnościach antyalergicznych to idealne rozwiązanie dla noworodków i małych dzieci. Zapewnia utrzymanie prawidłowej postawy ciała i odpowiednie podparcie. Stabilne zewnętrzne krawędzie materaca dbają o bezpieczeństwo maluchów, zwłaszcza przy pierwszych próbach wstawania. Materac jest zaopatrzony w zdejmowany pokrowiec, który nadaje się do prania, dzięki czemu utrzymanie go w czystości jest niezwykle proste.

 

 

Nie zapomnij o ochraniaczu!


Przydatnymi akcesoriami, które ułatwią rodzicom dbanie o czystość materacy swoich pociech są ochraniacze nadające się do prania, zwiększające komfort i higienę snu oraz wydłużające żywotność materaca.

Dzięki przemyślanej inwestycji zniwelujemy ryzyko wad postawy u naszego dziecka, zapewniając mu wygodny, zdrowy sen od najmłodszych lat oraz stworzymy mu bajkowy świat, pełen słodkich snów.

 

Sekcje: Porady

Podobne artykuły: