0
0,00 zł

Pokaż mi jak śpisz, a powiem Ci kim jesteś

Człowiek podczas snu nie odpoczywa w pozycji, którą wybrał na samym początku, podczas zasypiania.  Kiedy śpimy, nasze ciało zmienia swoje położenie i „kształtuje” je wg naszej psychiki i osobowości.

Sprawdź, jak pozycja snu, którą obierasz, oddaje Twój charakter!

 

Mowa ciała w czasie snu


Wg badań opracowanych przez Chrisa Idzikowskiego istnieje kilka typów pozycji. Wykazał on, że nie jest istotne to, w jaki sposób się kładziemy (ponieważ dzieje się to świadomie), ale to, jak spoczywa nasze ciało, kiedy już zaśniemy.

Zobacz materace dostępne w ofercie Sembella:

 

 

 

 

Embrionalna


Pozycja: pozycja przypominająca sposób, w jaki śpi małe dziecko
Charakter: Osoby, które preferują tę pozycję mogą wydawać się nieśmiałe przy pierwszym kontakcie, jednak przy bliższym poznaniu są bardzo towarzyskie. Cenią sobie wolność i niezależność. Kiedy zostaną zranione, trudno odzyskać ich zaufanie. Nie lubią dzielić się swoimi prywatnymi sprawami i przeżyciami z innymi, większość osobistych wrażeń zachowują dla siebie. Mimo że udają bardzo silne osobistości, w rzeczywistości są delikatne i wrażliwe. Otaczają się prawdziwymi przyjaciółmi, lubią pomagać i angażować się społecznie. Są sumienne, szczegółowe, bardzo dobrze zorganizowane, nie lubią nieporządku.

 

 

Tęskniący


Pozycja: Osoba przybierająca taką pozycję śpi na boku, a jej ręce wyciągnięte są do przodu (przez co przypominają gest obejmowania)
Charakter: cechy takich osób to m.in. otwartość i towarzyskość. Lubią aktywne życie, spotkania, imprezy. Są przy tym bardzo czujne i w taki sposób zawierają znajomości. Ostrożnie podchodzą również do przyjaźni – trzeba się mocno napracować, aby na nią zasłużyć. Kiedy jednak osiągnie się ten etap, cenią sobie bliskie relacje; są bardzo zaangażowane i chętne do pomocy. Osoby takie są bardzo uparte – nieraz ciężką pracą i wysiłkiem, ale zawsze dojdą do celu.

 

 

Rozgwiazda


Pozycja: osoba śpi na plecach, a jej ręce są rozłożone po bokach
Charakter: Osoby śpiące w pozycji rozgwiazdy są bardzo otwarte i pomocne. Mocno się angażują i lubią pomagać, czasem nawet kosztem porzucenia swoich własnych zadań. Niestety, często ich dobroć jest wykorzystywana. Stronią od kłótni, nie lubią być liderami lub przywódcami, zdecydowanie bardziej wolą słuchać niż mówić. Za swoją okazywaną pomoc nie oczekują pochwały czy nagrody. Osiągnięty efekt jest ich osobistym sukcesem i najlepszą nagrodą.

 

 

Kolec


Pozycja: osoba śpi na boku, a jej ręce ułożone są wzdłuż ciała
Charakter: osoby śpiące w takiej pozycji są bardzo spokojnie, nie lubią wyróżniać się z tłumu. Raczej nie są liderami, wolą pracę w grupie. Cenią sobie osoby unikające kłótni. Lubią małe, zamknięte środowisko, w którym czują się bezpiecznie.

 

 

Żołnierz


Pozycja: osoba śpi na plecach, jej ręce ułożone są wzdłuż tułowia
Charakter: osoby śpiące w takiej pozycji są bardzo ambitne, stawiają sobie wysokie cele i wytrwale do nich dążą. Nie lubią rutyny. Są aktywne, lubią się udzielać. Za cel stawiają ciągły rozwój i podnoszenie kwalifikacji. Cenią sobie spokój i porządek. Poszukują w swoim życiu autorytetów i mentorów, na których polegają i z których zdaniem bardzo się liczą. Lubią towarzystwo, choć nie za często się w nim udzielają. Bardzo pozytywnie nastawione do życia, optymiści.

 

 

Na brzuchu


Pozycja: osoba śpi na brzuchu, jej ręce ułożone są najczęściej wzdłuż tułowia
Charakterystyka: osoby śpiące w tej pozycji są bardzo śmiałe i odważne. To osoby bystre i inteligentne. Lubią stawiać czoła nowym wyzwaniom, które uporczywie realizują. Są również bardzo asertywne, niełatwo przekonać je do własnej opinii. Cechuje je duża otwartość i łatwość w zawieraniu nowych kontaktów.

Niezależnie od tego, jaką pozycję przybierasz, ważny jest Twój komfort i wygoda w czasie snu. Dlatego nie zapomnij o wygodnym materacu, który zapewni Ci najwyższą jakość komfortu i odprężenia.

 

Sekcje: Porady

Podobne artykuły: