16. Materac to nie wszystko. Dlaczego tak ważny jest odpowiedni wybór stelaża?

producent-materacy

Stelaże pod materac często wybierane są pochopnie. Błąd! Od nich również w dużej mierze zależy komfort naszego snu. Stelaże Sembella o nowoczesnym designie i ergonomicznej konstrukcji optymalnie dopasowują się do odkształceń materaca. Tym samym gwarantują dobrze przespaną noc – w wygodnej pozycji, w jakiej Twoje ciało będzie odpoczywać najefektywniej.

Stelaż to szkielet łóżka, stanowi bowiem podparcie dla opierającego na nim całą swoją konstrukcję materaca. Idealne zgranie obu tych elementów przekłada się na Twoją wygodę, bezpieczeństwo i zdrowie. Możliwość płynnej regulacji pozycji ciała – od leżącej przez siedzącą, aż po relaksującą – pozwala dostosować położenie stelaża do Twoich potrzeb w każdym momencie. Dzięki temu zarówno całonocny sen, wieczorne oglądanie filmu czy śniadanie w łóżku staną się czystą przyjemnością.

Chcesz poznać więcej zalet stelaży Sembella? Ich specjalna konstrukcja z mocowaniem listew wysuniętych poza ramę stelaża zapewnia lepsze podparcie materaca, eliminujące tzw. „martwą strefę”. Praktycznym rozwiązaniem stosowanym w wielu modelach marki Sembella jest możliwość regulacji twardości stelaża w części środkowej, strefie barkowej czy odcinku lędźwiowym, co zapobiega powstawianiu uczucia drętwienia ramion i tułowia. Ogromną zaletą stelaży Sembella jest także ich dostosowanie położenia stref twardości do wzrostu użytkownika. Dodatkowym atutem są gumowane listwy, zwiększające stabilność materaca oraz szersze listwy (pierwsza i ostatnia), umożliwiające lepsze podparcie materaca na jego całej powierzchni.

Skomponuj idealny zestaw z marką Sembella dostosowany do wszystkich Twoich potrzeb!

`;