20. Jak pielęgnować materac, by jak najdłużej nam służył?

producent-materacy

Kiedy uda nam się wybrać odpowiedni materac (przeczytaj artykuł: Jak dobrać odpowiedni materac?) zależy nam na tym, aby jak najdłużej i jak najlepiej nam służył. Aby tak się stało, należy odpowiednio o niego dbać, pamiętając o podstawowych zasadach jego pielęgnacji.

Najważniejszą wskazówką, o której często zapominamy, jest natychmiastowe działanie w przypadku zabrudzenia powierzchni materaca. Kiedy pojawi się plama, należy pozbyć się jej od razu. Zdecydowanie trudniej będzie się ją usuwać, gdy wchłonie już w strukturę powierzchni materaca.

O regularnym praniu pościeli i czyszczeniu materaca (by usunąć z niego kurz i mieszkające w nim roztocza) przypominać nie trzeba. Za to warto zwrócić uwagę na wietrzenie materaca. Czynność tę powinno się wykonywać raz w tygodniu. Jeżeli jest taka możliwość, od czasu do czasu należy wystawiać go na zewnątrz (materace wykonywane na bazie włókien naturalnych na skutek działania powietrza wyzbywają się kurzu i nieprzyjemnych zapachów).

Zapobiegaj odkształceniom! Przynajmniej cztery razy w roku zmieniaj ustawienie materaca, by przez wiele lat cieszyć się jego idealnym kształtem. Nie zapominaj o dobieraniu odpowiednich metod czyszczenia, które nie uszkodzą struktury powierzchniowej materaca.

Zastosowanie powyższych wskazówek sprawi, że materac sprawdzi się przez długie lata, a Twoje łóżko będzie dla Ciebie miejscem relaksu, wypoczynku i odprężenia.

 

`;