23. Skuteczna ochrona materaca – nakładka oraz ochraniacz.

producent-materacy

Posiadając w domu dobry materac, zależy nam na jego jak najdłuższej żywotności. Aby tak się stało, dobrze jest wyposażyć go w nakładkę lub ochraniacz. Doradzamy, dlaczego warto zdecydować się na dodatkowe akcesoria.

 

Nakładka

Nakładki powstały z myślą o ochronie materaca przed zabrudzeniami. Mogą również poprawić komfort użytkowania materaca (w przypadku kiedy np. materac został niewłaściwie dobrany i jego parametry nie spełniają naszych oczekiwań).

Ochraniacz na materac

Jeżeli zależy Ci na komforcie i wysokiej jakości higienie użytkowania materaca, warto zdecydować się na ochraniacz. Pozwoli on przez długi czas zachować jego świeżość i czystość. Dodatkowo ochraniacz na materac spowalnia proces jego zużywania. Dzięki gumkom do mocowania łatwo się go zdejmuje i bez problemu można wyprać go w pralce. Nieprzemakalne ochraniacze szczególne zastosowanie mogą znaleźć w przypadku materacy dla dzieci i osób w podeszłym wieku, by przez całą noc mogły cieszyć się komfortowym snem. Z kolei oddychające ochraniacze wykonane z miękkiej i grubej wełny doskonale utrzymują ciepło, idealnie nadając się na chłodne, jesienne wieczory. To również idealne rozwiązanie dla osób starszych oraz wszystkich, którym zdarza się marznąć w łóżku.

Ochraniacz pod materac

Na ochraniacz pod materac warto zdecydować się szczególnie wtedy, gdy kupujemy materac dwustronny. Ochraniacz chroni materiał materaca przed przetarciem i zabrudzeniem. Równocześnie jego użycie umożliwia swobodną cyrkulację powietrza oraz dodatkowo zapobiega szybkiemu zużyciu materiału, zwiększając żywotność materaca.

`;