8. Najlepsze kolory do wystroju sypialni, aby czuć się w niej komfortowo i wypoczywać.

kolory

Kolory zastosowane we wnętrzu oddziałują na nasze emocje i samopoczucie. Dlatego dobrze jest dobrać barwy do naszego temperamentu, by harmonijnie współgrały z naszymi odczuciami. Przy aranżacji sypialni, w której oprócz łóżka z materacem i mebli, kolory widać przede wszystkim na ścianach – wyobraźmy sobie nastrój, w jaki chcemy być wprowadzeni budząc się i zasypiając.

Jasne odcienie bieli, beżu, szarości, brązu czy niebieskiego, a więc barwy chłodne działają relaksująco, będą zatem idealnym sprzymierzeńcem, gdy leżąc na wygodnym materacu próbujemy zasnąć. Kolory ciepłe, soczyste, jak żółty, pomarańczowy, czerwony, ale także bardziej ekstrawaganckie – róż, fiolet – są energetyczne, pobudzające, zachęcają by podnieść się rano z wygodnego materaca i rozpocząć z entuzjazmem dzień. Dobrym pomysłem jest wprowadzenie do sypialni koloru zielonego, który uspokaja, wycisza, tworząc doskonały nastrój do odpoczynku. Możemy wykorzystać go nie tylko jako farbę bądź tapetę na ściany, ale też dodatki – narzutę na łóżko, pościel, pokrowiec na materac, poduszki czy zasłony.

Nie bójmy się zestawiać ze sobą różnych barw, utrzymanych w podobnej tonacji, wzorów czy faktur. Efekt takich połączeń może okazać się wyjątkowy i doskonale sprzyjać relaksowi. Najważniejsze, by wnętrze wyrażało nasz charakter i styl życia – wtedy z pewnością będziemy czuć się w nim jak we własnym domu.

`;