5. Jaki materac wybrać dla niemowlaka, a jaki dla kilkuletniego dziecka?

dzieci

Kładąc naszego maluszka do łóżeczka, chcemy zapewnić mu poczucie bezpieczeństwa, spokój i komfort. Wiemy, że dobry sen wpływa na jego zdrowie. Dlatego niezwykle ważne jest, aby zadbać o wybór odpowiedniego materaca, na którym przesypia on większość czasu.

 

Przede wszystkim: komfort dla pleców!

Poszukując właściwego materaca dla dziecka, kierować się należy odpowiednim stopniem twardości. Zbyt twardy lub za miękki materac mogą źle wpłynąć na prawidłowy rozwój kręgosłupa maleństwa, które każdego dnia w łóżeczku spędza prawie 2/3 doby.

Jaką twardość materaca wybrać?

Przygotowanie dla dziecka właściwego miejsca do snu, a więc dostosowanego do dużych, jak na małą osobę, potrzeb zapewni maluchowi właściwy rozwój i prawidłowe ułożenie kręgosłupa każdego dnia i nocy. W tym celu wybierzmy materac elastyczny, o wyważonej twardości, dopasowujący się do ciała i pozycji przyjętej przez naszą pociechę podczas snu.

Wybierz odpowiedni wkład materaca

Marka Sembella oferuje materace dla dzieci, które przede wszystkim będą dopasowywały się do ciała, idealnie profilując kręgosłup. Materace posiadające w swoim wkładzie matę kokosową utrzymują dobrą temperaturę, posiadają właściwości wentylacyjne oraz mają właściwości antyalergiczne. Stabilne krawędzie materacy, pomocne przy stawianiu pierwszych kroków, jak i odporne na skoki, stabilizują cały materac, a przy tym są wytrzymałe na odkształcenia. Ze względu na niedużą wagę i wzrost dziecka wystarczy, by grubość materaca wynosiła ok. 10 cm.

Jaki powinien być dobry pokrowiec?

Zwróćmy uwagę na wykonanie pokrowca z naturalnych włókien, które zapewnią swobodny przepływ powietrza oraz na powłokę antyalergiczną i antybakteryjną, tworzącą zdrowe i przyjazne środowisko. Pokrowce o wymienionych właściwościach sprawdzą się także w przypadku starszego dziecka (do 12 roku życia).

Nie zapomnij o ochraniaczu!

Przydatnymi akcesoriami, które ułatwią rodzicom dbanie o czystość materacy swoich pociech są ochraniacze nadające się do prania, zwiększające komfort i higienę snu oraz wydłużające żywotność materaca.

 

Dzięki przemyślanej inwestycji zniwelujemy ryzyko wad postawy u naszego dziecka, zapewniając mu wygodny, zdrowy sen od najmłodszych lat oraz stworzymy mu bajkowy świat, pełen słodkich snów.

 

`;