0
0,00 zł

Czym różnią się materace termoelastyczne od wysokoelastycznych?

Codzienny odpoczynek jest podstawą naszego zdrowia i dobrego samopoczucia. Zapewnienie sobie odpowiednich warunków snu, na który przeznaczamy kilka godzin w ciągu doby, owocuje skuteczną regeneracją naszego organizmu – zarówno w sensie fizycznym, jak i umysłowym. Najistotniejszy w tym kontekście jest dobór właściwego materaca, który będzie idealnie dopasowany do ciała, stanowiąc podparcie linii kręgosłupa oraz umożliwiając odprężenie mięśni. Tym wymaganiom doskonale sprostają materace termoelastyczne i wysokoelastyczne.

Choć spanie na obu z nich jest równie efektywne, różnią się właściwościami oraz strukturą. Materace termoelastyczne zawdzięczają swoją skuteczność dostosowywaniu się do temperatury ciała człowieka, pod której wpływem stają się bardziej plastyczne i umożliwiają przyjęcie swobodnej, optymalnej dla utrzymania prawidłowej linii kręgosłupa, pozycji ciała. Stworzone są z wyjątkowej pianki o doskonale dobranych parametrach gęstości, dzięki czemu tak znakomicie współpracują z ludzkim ciałem, zapewniając jego kompleksową regenerację.

Materace wysokoelastyczne marki Sembella charakteryzuje zastosowanie pianki BULTEX®, porównywalnej w działaniu do naturalnej gąbki morskiej. Jej zwarta struktura zapewnia wysoką sprężystość, elastyczność i wyjątkową odporność na odkształcenia, jednocześnie umożliwiając swobodny przepływ powietrza, jak również odprowadzanie wilgoci nawet z wnętrza materaca. W oparciu o wykorzystane parametry, materac wysokoelastyczny wyróżnia się także działaniem antybakteryjnym i antygrzybicznym, co czyni go przyjaznym dla alergików oraz tworzy przyjazny mikroklimat każdej nocy. Modele materacy wysokoelastycznych marki Sembella są bezpieczne dla środowiska ze względu na brak freonu w swoim składzie.

Sekcje: Porady

Podobne artykuły: